طرز تهیه نون خامه ای

در این پست طرز تهیه نون خامه ای را به شما عزیزان آموزش می دهیم، پس با با ما همراه باشید.

خمیر کلمى یا "chouc" با تلفظ فرانسوی "Shoe" شو، که بیشتر براى درست کردن نان خامه اى و یا اکلر درست مى شود.

مواد لازم براى درست کردن خمیر نون خامه ای :

آرد: ١ پیمانه، یا کمى بیشتر
آب: ١ پیمانه
کره: ١/٢ پیمانه
وانیل: یک چهارم ق چ
نمک: یک چهارم ق چ
شکر (به دلخواه): یک ق چ
تخم مرغ: ٤ عدد کوچک یا ٣ عدد بزرگ
آب و کره را روى حرارت قرار دهید و بعد از حل شدن کره در آب، نمک و شکر را با آرد مخلوط کرده و به آب و کره اضافه کنید. بعد از چند دقیقه وقتى خمیر جمع شد از روى حرارت برداشته و در ظرف جداگانه اى قرار دهید تا خمیر کمى خنک شود. تخم مرغ ها را با فاصله، به همراه با وانیل اضافه کنید و با همزن هم بزنید. مواد تشکیل شده را در قیف بریزید و بر سینى که روى آن کاغذ روغنى انداخته اید با فاصله پایپ کنید. اگر مى خواهید روى نانتان ترک نخورد، موادتان را بعد از پایپ کردن یک ساعت در دماى محیط قرار دهید و سپس سینى را در فرى که از قبل گرم شده با دماى ١٨٠ درجه حدودا به مدت ٤٥ دقیقه بگذارید.
بهتر است یک ربع اول دماى فر ١٨٠ درجه باشد و بعد از یک ربع دماى فر را کمتر کنید.
بعد از پخت نان هایتان را با خامه، حلوا و یا هر چیزى که تمایل دارید پر کنید و نوش جان کنید.


خامه :

خامه قنادى خامه اى سفت و پوک است که به اسم خامه فرم گرفته شناخته مى شود که هم مى توان آن را در منزل تهیه کرد و هم به صورت آماده از سوپرمارکت ها و یا به صورت عمده از لوازم قنادى ها خریدارى کرد.
براى فرم دار کردن خامه:
خامه اى که نیم ساعت الى ٤٥ دقیقه در فریزر گذاشته اید را در دماى محیط قرار داده و اجازه دهید در حد بستنى شل شود. خامه را ترجیحا در یک ظرف استیل قرار داده و سپس در حد ٨ تا ١٠ دقیقه با همزن بزنید تا فرم بگیرد. تا جایى که رد پره هاى همزن روى خامه بیفتد.


نکته ١: اگر قبل از اینکه خامه به دماى محیط برسد و یخ زده باشد آن را هم بزنید، خامه خیلى زود فرم مى گیرد ولى خیلى زود هم شل مى شود.
نکته ٢: اگر بیشتر از زمان گفته شده خامه هم زده شود تبدیل به کره شده و براى نان خامه اى و خامه کشى کیک مناسب نیست، ولى مى توانید آن را در انواع دسر ها استفاده کنید.
نکته ٣: براى شکلاتى کردن خامه به ازاى هر یک کیلو خامه ٧٠ گرم پودر کاکائو استفاده کنید.

طرز تهیه نون خامه ای اصل ایرانیطرز تهیه نون خامه ای با پیمانهطرز تهیه نون خامه ای با لیوانطرز تهیه نون خامه ای بدون همزن برقیطرز تهیه نون خامه ای دونفره

طریقه بستن سریع ژله چگونه است؟

کتری قوری جدید و شیک و ارزان در انواع مختلف

طرز درست کردن شله زرد با دستور پخت سریع برای 4 نفر

خامه ,ای ,تهیه ,نون ,یک ,مى ,خامه ای ,نون خامه ,تهیه نون ,را در ,بعد از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دست نوشته‌های حسنی استودیو بازی سازی آپروم تولیدی بند رخت پاکسازی پوست و میکرودرمی،درمااف،پیله ابریشم -شماره تماس 09142809046 https://mahroman.xyz/دانلود-رمان-بن-بست-عشق-برای-کامپیوتر-و-ا/ پمپ شناور های موجود در بازار ایران شورای دانش آموزی شهیدبهشتی گندمان مجله بهداشت و درمان نوشته های مفید بروز ترین ها