برای آنکه طریقه بسته شدن سریع ژله را یاد بگیرید شناسایی علت ها و عواملی که باعث بسته نشدن ژله می شود می تواند کمک زیادی کند. مهمترین دلیل نبستن ژله اشتباه در ترکیب و میزان مواد اولیه است. دلیل دیگر می تواند حرارت مایع مانند استفاده از آب گرم باشد. برای اینکه ژله شما خیلی سریع و فوری بسته شود می توانید بعد از اینکه پودر ژله را در آب جوش حل کردید به جای آن که از یک لیوان آب سرد استفاده کنید سه چهارم لیوان را از تکه های یخ کرده و یک چهارم دیگر را آب سرد بریزید. سپس تکه های یخ را درون ژله داغ بریزید و به هم بزنید تا جایی که به خوبی حل شود. بعد از آنکه تکه های یخ به طور کامل در ژله حل شدند. ژله را در طبقات بالاتر یخچال بگذارید که معمولا دمای خنک تری دارند.

طریقه بستن سریع ژله

نکته دیگری که در بسته شدن سریعتر ژله به شما کمک می کند استفاده از ظروف و قالب های مناسب است. بهتر است که از ظروف پلاستیکی و یا شیشه‌ای استفاده کنید. همچنین می توانید قبل از آنکه ژله را درون قالب و ظرف بریزید با قرار دادن ظرف و قالب در درون یخچال کاری کنید که قالب ژله و ژله به اندازه کافی خنک و سرد شود ( البته در مورد قالب شیشه ای حتماً مراقب باشید که دمای مایع ژله با آب سرد یا یخ پایین آماده باشد در غیر این صورت باعث ترک خوردن و یا شکستن قالب شیشه ای می شود ). در این صورت وقتی ژله را درون ظرف قالب بریزید و آن را در درون یخچال قرار دهید زمانی که لازم است تا ظرف و قالب ژله سرد شود تقریباً به صفر می رسد. همچنین می توانید برای آن که ژله را راحت‌تر جدا کنید قالب و ظرف ژله را روغن مالی کنید.

طریقه بستن سریع ژله چگونه است؟

کتری قوری جدید و شیک و ارزان در انواع مختلف

طرز درست کردن شله زرد با دستور پخت سریع برای 4 نفر

ژله ,قالب ,آب ,ظرف ,سرد ,های ,ژله را ,و قالب ,را در ,را درون ,می توانید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مطالب علمی دستگاه حضور و غیاب دانلود کتاب مرجان جادو pdf دانلود آهنگ جدید واردات مستقیم قطعات استوک و نو کلیه خودرو های خارجی مهندسی فرآیند انواع گل های زینتی میهن آموزش بهاربارنج